سفارش کتاب الکترونیکی ای سوال (پیشنهاد شگفت انگیز امروز) clear
notifications_none

معرفی شغل آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش

3
امتیاز 3 از 2 رای
ای سوال

آشنایی با شغل آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش

همه ما از کودکی تا حال نسبت به آموزگاران دوران ابتدایی خود احساس متفاوتی در قیاس با دبیران و معلمان دیگر خود داشته و داریم.گرچه تمامی تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت قابل احترام و دوست داشتنی هستند اما آموزگار ابتدایی چیز دیگری است. زمانی که نونهالان جامعه برای اولین بار تجربه دور شدن از خانواده و به خصوص مادر را کسب می کنند تنها کسی که می تواند این دوری را پوشش دهد آموزگار است,اوست که با صبوری و حوصله تلاش می کند تا با انتقال مفاهیم درسی و صد البته خصایص اخلاقی بار تعلیم و تربیت را به دوش می کشد.در واقع مهم ترین دوران تحصیل هر انسانی از بعد اخلاقی دوران دبستان است چرا که انسان ها هر چه در سن پایین تری باشند امکان تاثیرپذیری بیشتری نیز از خود نشان می دهند.

مهارت های مورد نیاز برای شغل آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش

  • صبر و حوصله در برخورد با بچه ها
  • توانایی ارتباط با خردسالان
  • توانایی انتقال مفاهیم
  • به روز بودن و دانش علمی در دروس تدریسی
  • متعهد بودن و تلاش برای کار با کیفیت
  • برابری میان محصلان و عدم تبعیض
  • توانایی کار گروهی
  • تعلیم مفاهیم درسی در قالب بازس و سرگرمی

نحوه ورود به آموزش و پرورش و استخدام به عنوان آموزگار ابتدایی

برای استخدام در آموزش و پرورش به عنوان آموزگار ۲ مسیر وجود دارد که به صورت زیر تعریف شده است. ۱. ورود از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی که وابسته به آموزش و پرورش هستند. ۲.از طریق شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعا آن دسته از معلمان و آموزگاران ابتدایی که از طریق دانشگاه های وابسته به استخدام در می آیند از قبل با بررسی کلیه مسائل مرتبط پا به این حوزه گذاشته اند و روی سخن ما در این مقاله بیشتر با افرادی است که با شرکت در آزمون استخدامی قصد استخدام به عنوان یک آموزگار ابتدایی را دارند.

حقوق و مزایای شغل آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش

همواره در کشور ما مشکلات معیشتی معلمان مطرح است و این موضوع در بخش مدارس ابتدایی بسیار بیشتر و عمیق تر می باشد.معلمان و آموزگاران مقاطع ابتدایی از نظر مادی تقریبا هیچ انگیزه خاصی براب ادامه فعالیت نداشته و این امید به آبنده بهتر و البته عشق به معلمی است که آنها را به جلو می برد. همین موارد باعث شده است معلمان به ویژه آموزگاران ابتدایی دو شغله باسند که خود معضل بزرگ این عزیزان است.معلم و آموزگاری که پس از مدرسه به کار دیگری مشغول است و شب با خستگی مضاعف به خانه می آید نه حوصله خانواده را دارد و نه صبح فردا با انرژی و شوق کافی به مدرسه می رود و این چرخه معیوب همچنان ادامه پیدا می کند نتیجه اش می شود تعلیم و تربیتی که معیوب و ناقص می ماند و بدابحال محصلانی که از خانواده جدا می شوند اما در مدرسه نیز معلمی خسته و رنجیده از مشکلات زندگی دل و دماغ کافی برای هدایت آنها به مسیر درست را ندارد.

موفقیت در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش

حال با توجه به مسائل و نکات ذکر شده اگر میخواهید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شوید و به شغل آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش تکیه بزنید می بایست با بالا بردن سطح معلومات خود در بخش های تخصصی و عمومی خود را برای رقابت با دیگر شرکت کنندگان در آزمون آماده نمایید. برای این آمادگی ما نمونه سوالات استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش وبسایت ای سوال را پیشنهاد میدهیم که یکی از کامل ترین بسته های کمک آموزشی در کشورمی باشد.کلیه نمونه سوالات که در بخش تخصصی از اصل سوالات سال های اخیر نیز در آنها استفاده کرده ایم دارای پاسخ نامه وبسایت آموزش و پرورش

آشنایی با شغل آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش همه ما از کودکی تا حال نسبت به آموزگاران دوران ابتدایی خود احساس متفاوتی در قیاس با دبیران و معلمان دیگر خود داشته و داریم.گرچه تمامی تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت قابل احترام و دوست داشتنی هستند اما آموزگار ابتدایی چیز دیگری است. زمانی که نونهالان جامعه برای اولین بار تجربه دور ...
3
امتیاز 3 از 2 رای
پیشنهاد مطالعه ای سوال به شما
0
امتیاز 0 از 0 رای
content_copy
720
0
امتیاز 0 از 0 رای
content_copy
562
1
امتیاز 1 از 1 رای
content_copy
1413
0
امتیاز 0 از 0 رای
content_copy
560
0
امتیاز 0 از 0 رای
content_copy
483