ای سوال ۱۲ ساله شد (مشاهده اطلاعیه) clear
notifications_none

معرفی شهرداری ( اطلاعات کامل در مورد شهرداری )

ای سوال

معرفی شهرداری

شهرداری نهادی است حساس که مردم شهرها روزانه با آن ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارند.این ارگان دولتی نهادی است محلی که در هر شهر و شهرستان به صورت جداگانه مشغول فعالیت است و زیر نظر شهردار هر منطقه فعالیت های عمرانی و آبادانی شهرها را رو به جلو می برد.از وظایف معمول شهرداری که مردم با آن سر و کار دارند می توان به تمیز نمودن شهرها و جمع آوری و بازیافت زباله،ارائه مجوزهای ساخت و ساز به شهروندان جهت مقاصد تجاری و مسکونی،عملیات اجرایی و شهرسازی نظیر آسفالت و کانال کشی های فاضلاب و … اشاره نمود.با مقدمه ای که ذکر شد اکنون می خواهیم در ای سوال به سراغ معرفی کامل تر و جزئی تر این نهاد مردمی و مهم برویم پس با ما همراه باشید.

نخستین شهرداری ها

بلدیه نام قدیمی شهرداری در ایران بود که نخستین بار ناصرالدین شاه در ۱۳۰۰ هجری قمری قصد تاسیس آنرا داشت که موفق نشد.نخستین شهرداری در تهران تاسیس شد و پس از آن تا مدت ها در تنها ده شهر ایران بلدیه یا شهرداری وجود داشت.

معرفی شهرداری

استخدام در شهرداری ها

نحوه استخدام در شهرداری ها نیز مانند دیگر ارگان های دولتی می بایست بوسیله آزمون های استخدامی صورتت گیرد و پس از حضور داوطلبان در آزمون های استخدامی که معمولا سه برابر ظرفیت واقعی پذیرش می شوند با شرکت در آزمون استخدامی مصاحبه که در مرحله بعد خواهد بود این تعداد به یک سوم در نهایت جذب شهرداری خواهند شد.

منابع درآمدی سازمان شهرداری

  • دریافت عوارض شهروندی (حاوی کلیه عوارض نوسازی و عوارض پسماندها)
  • درآمدهایی از عوارض اختصاصی
  • درآمدهای حاصله از وجوه اموال شهرداری
  • کمکهای دولت ( بودجه )

ای سوال معتبرترین پایگاه ارائه دهنده نمونه سوالات استخدامی

در پایان و پس از معرفی شهرداری در خدمت شما هستیم تا بتوانیم نمونه سوالات استخدامی شهرداری را برای شما منتشر نماییم تا با دریافت و مطالعه آن بتوانید در آزمون پیش رو به موفقیت دست پیدا کنید. کارنامه درخشان این وبسایت در توزیع نمونه سوالات استخدامی شهرداری کاملا مشخص است و در آزمون های گذشته نمونه سوالات خدمت شما ارائه شده که بسیار کاربردی و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده استو ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال موفقیت می باشید این بسته را به هیچ عنوان از دست ندهید.

شهرداری تهران

معرفی شهرداری شهرداری نهادی است حساس که مردم شهرها روزانه با آن ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارند.این ارگان دولتی نهادی است محلی که در هر شهر و شهرستان به صورت جداگانه مشغول فعالیت است و زیر نظر شهردار هر منطقه فعالیت های عمرانی و آبادانی شهرها را رو به جلو می برد.از وظایف معمول شهرداری که مردم با آن سر و ...
پیشنهاد مطالعه ای سوال به شما
نظرات کاربران ( ۰ عدد )