clear
notifications_none

کمبود معلم در آموزش و پرورش و احتمال برگزاری آزمون استخدامی

ای سوال

کمبود معلم در آموزش و پرورش خبر یا بحرانی جدی ؟

کلاس های شلوغ و بی کیفیت ، نشستن چند دانش آموز  روی یک نیمکت ، کاهش عملکر معلمان ، دشواری کنترل کلاس ، همه اینها از کجا می آیند ؟

کمبود معلم عنوانی است که در این روزها پرسر و صدا و حسابی خبر ساز شده است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کمبود معلم در آموزش و پرورش

این چند ساله عادت کرده ایم که آزمون های استخدامی آموزش و پرورش را شاهد باشیم اما آیا آزمون های این چنینی می توانند معضل کمبود معلم را مرتفع کند ؟ قطعا پاسخ این پرسش منفی است چرا که جذب تعداد برای مثال ۱۰ هزار نفر که برای هر شهر ۱-۳ نفر معلم را مختص خواهد نمود در ۱۰۰ سال آینده هم اگر به تعداد دانش آموزان اضافه نشود و هیچ معلمی بازنشست نگردد نخواهد توانست این مشکل بزرگ را  رفع نماید.

چاره کمبود معلم در آموزش و پرورش مسکن های موقت نیست

اما همواره شاهد بوده ایم مسئولین بجای رفع کامل مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش روی به مسکن هایی چون معلمان حق التدریس،بالا بردن تعداد دانش آموزان هر کلاس،تعطیل نمودن کلاس ها آورده و می آورند و از جذب نیروی مکفی خود داری نموده و سر باز میزنند.

از طرفی در سال های آینده حدود ۶۰-۷۰ هزار نفر در این سازمان بازنشست خواهند شد و جذب ۵ هزار نفر در سال شاید یک دهم نیاز کشور باشد.

کسب علم و آینده سازی با این شرایط خوابی خوش بیش نیست …

کودکان و نوجوانانی که می بایست در سال های آتی به آینده سازان میهن عزیز مبدل شوند از هم اکنون با شرایط بی نظمی و بی ثباتی آشنا شده و به نوعی برایشان حل می شود که کشورمان چه رویه ای را در سطوح مدیرتی دنبال می کند.فرزندان ایران عزیز قطعا شایسته فضای علمی بهتر و پویاتری نسبت به آنچه شاهد آن هستیم می باشند.

معلمان و فارغ التحصیلانی که پشت درهای استخدامی جز پیر شدن چاره ای برایشان نمی ماند نیز لیاقت و شایستگی این را دارند که سالها تلاش و کسب علم و دانش خود را اکنون با تکیه زدن به صندلی تدریس شادمانانه به نظاره بنشسنند و در این حوزه با روحیه ای خوب و سرشار از آینده نگری نسلی را تربیت نمایند که آینده این کشور را خواهد ساخت.

آموزش و پرورش

کمبود معلم در آموزش و پرورش خبر یا بحرانی جدی ؟ کلاس های شلوغ و بی کیفیت ، نشستن چند دانش آموز  روی یک نیمکت ، کاهش عملکر معلمان ، دشواری کنترل کلاس ، همه اینها از کجا می آیند ؟ کمبود معلم عنوانی است که در این روزها پرسر و صدا و حسابی خبر ساز شده است که در ادامه به ...