clear
notifications_none

کمبود نیرو در آموزش و پرورش،فرصت یا تهدید

ای سوال

کمبود نیرو در آموزش و پرورش چالشی جدی پیش روی این وزارت خانه

همانطور که مستحضر می باشید کمبود نیروی انسانی در کشور در بخش تدریس پایه های  ابتدایی تا به بعد بسیار نگران کننده است به همین دلیل این سازمان دست بکار شده است تا با گذاشتن آزمون استخدامی جدید بتواند بخشی از این نیاز خود را برطرف نماید. حال باید خدمت شما عرض کنیم که در زمینه معلمی آنچنان این کمبود احساس می شود که سید محمد بطحایی، وزیر فعلی آموزش وپرورش در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور زنگ خطر بازنشستگی نیرو ها و کمبود معلم در آموزش وپرورش را به صدا در آورد تا مسئولان بالا مرتبه تدابیر بسیار جدی در این زمینه بی اندیشند.

کمبود نیرو در آموزش و پرورش

میزان کمبود نیرو در آموزش و پرورش چه میزان است

در صجبت های مسئولین آموزش و پرورش شنیده شده که این وزارت خانه هم اکنون با کمبود ۶۰۰ هزار نفری معلم روبرو است که رقم بالایی است و در صورتی که نمهیدی جدی برایش اندیشه نشود به یک مشکل جدی تبدیل شود.با توجه بر استخدام سالهای اخیر این سازمان و خبر های رسیده شده از کمبود نیرو در این بخش می توان دریافت که کمبود نیرو به یک معضل جدی در این وزارتخانه تبدیل شده است به همین دلیل برای برطرف کردن نیاز خود در این زمینه و مسکن موقت برای تبدیل نشدن این وضعیت به بحران جدید ، این سازمان دست بکار شده تا از نیروی های بازنشسته خود بصورت موقت استفاده نمایید تا با خرید زمان بتواند شاید در آینده نزدیک با برگزاری آزمون استخدامی بزرگ در این زمینه نیاز خود را نسیت به این موضوع برطرف نماید.

به کار گیری مجدد بازنشستگان در مدارس

همانطور که در بالا خدمت شما عرض کرده ایم با کمبود نیرو در این بخش آموزش و پرورش مسکن های موقت خود را از سوی افراد بازنشسته در این زمینه انتخاب نموده است و صد البته آموزش و پرورش با توجه بر کمبود معلم به جای بازنشسته کردن معلمین با ۳۰ سال خدمت و یا سابقه کار ، آنها را با ۳۱ سال خدمت بازنشسته می‌کند، روند این نبود که هم چون دستگاه‌های دیگر افراد بازنشسته را برای کار استفاده کنند بلکه به دلیل کمبود معلم یک سال دیرتر معلمان را بازنشسته می‌نمایند تا بتوانند در این زمان خریداری شده نیاز خود راه نسبت به این موضوع برطرف نمایند.

کلاس های شلوغ

کلاس های شلوغ یکی دیگر از نتایج کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش می باشد که مطمئنا موجب اختلالاتی در تدریس معلم در زمینه های مختلف می شود . و دانش آموزان از آن کیفیت استاندارد برخوردار نمی شوند این معذل تنها و تنها مختص به نیروی کم انسانی در بخش معلمی می باشد که تنها برای جلوگیری از آن باید تعداد هنرجویان در یک کلاس بیش از حد مجاز خود باشد تا برای آن چاره ای اندیشیده شود.

اصلاح ساختار برای حل مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش

ساختار آموزش و پرورش برای اصلاح تنها تلفیق تجربه جوانی با افراد با تجربه امکان پذیر می باشد که تا بحال این سازمان تن به این ریسک و در سال ۹۷ هم در بودجه خود این موضوع را لحاظ نکرده است.  تلفیق در این جا بدین معنا می باشد که از معلمان با تجربه در جهت آموزش معلمان جوانح استفاده نمایند تا بتوانند بازده بسیار مناسبی از افراد با تجربه در این زمینه دریافت نمایند.

ارائه منابع و سوالات استخدامی آموزش و پرورش در ای سوال

با توجه به استخدام های پرشمار آموزش و پرورش در سال های اخیر تیم ای سوال نیز بر آن شده است تا با برنامه ریزی ویژه برای این آزمون های همواره خود را به روز نگه داشته تا بتواند به بهترین شکل ممکن از شما خوبان با ارائه منابعی ویژه و کارآمد پذیرایی نماید.ارائه کامل ترین نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش در کنار جزوات عمومی و تخصصی برای همه رشته ها و خوشه های شغلی از ای سوال یک وبسایت که نه در واقع یک مرجع کارآمد و خاص ساخته است که امیدواریم بتوانیم در این مسیر همراه شما باشیم تا به استخدام در حوزه مورد نظر درآیید.

کمبود نیرو در آموزش و پرورش چالشی جدی پیش روی این وزارت خانه همانطور که مستحضر می باشید کمبود نیروی انسانی در کشور در بخش تدریس پایه های  ابتدایی تا به بعد بسیار نگران کننده است به همین دلیل این سازمان دست بکار شده است تا با گذاشتن آزمون استخدامی جدید بتواند بخشی از این نیاز خود را برطرف نماید. حال ...
پیشنهاد مطالعه ای سوال به شما
3.5
امتیاز 3.5 از 4 رای
content_copy
7614
0
امتیاز 0 از 0 رای
content_copy
9542