ای سوال ۱۲ ساله شد (مشاهده اطلاعیه) clear
notifications_none

8 راه برای بهبود روابط در محیط کار

بهبود روابط در محیط کار

اینکه بتوانیم در محیط کار روابطمان با همکاران را بهبود ببخشیم میتواند فوق العاده باشد اما واقعا چطور می توان به این مهم دست یافت ؟ اگر میخواهید پاسخ این پرسش را برایتان تشریح کنیم تا انتهای این مقاله با مرجع دانلود سوالات استخدامی  ای سوال همراه باشید.

روابط مثبت در محیط کار بخش جدایی ناپذیر موفقیت شغلی است. هنگام ایجاد روابط در محل کار، متوجه افزایش بهره وری و رضایت شغلی کلی خواهید شد. با برداشتن گام‌های خاصی در جهت درک هوش هیجانی و آشنایی با همکارانتان، می‌توانید روابط حرفه‌ای پایدار و پایدار بسازید. در این مقاله، ما در مورد مزایای ایجاد روابط در محل کار، و همچنین گام‌های خاصی که می‌توانید هنگام توسعه روابط خود بردارید، بحث می‌کنیم.

منظور از روابط در محل کار ؟

روابط در محل کار، تعاملی است که با همکاران خود دارید. هنگامی که با سایر متخصصان و اعضای تیم روابط مؤثری دارید، به احتمال زیاد از زندگی روزمره خود لذت خواهید برد. ایجاد روابط در محل کار نیز برای موفقیت شغلی مهم است. نه تنها روابط با همکاران در محل کار به شبکه سازی کمک می کند، بلکه می تواند راهنمایی و تشویقی را که برای موفقیت در نقش خود نیاز دارید به شما ارائه دهد. روابط محل کار مزایای زیر را ارائه می دهد: افزایش رضایت از شغل شما افزایش راحتی با ارائه و جلسات تیم بهره وری بهبود یافته برای همه اعضای تیم حمایت اخلاقی و کمک با رعایت جدول زمانی دشوار نرخ نگهداری بالاتر

عناصر روابط خوب در محل کار

درک عناصر یک رابطه خوب در محل کار می تواند به شما در ارزیابی روابط خود و شناسایی زمینه هایی که می خواهید در آن بهبود ببخشید کمک کند. روابط خوب در محل کار دارای ویژگی های زیر است: اعتماد: توانایی اعتماد به همکاران و این احساس که می توانید به آنها اعتماد کنید یک ویژگی مهم در ایجاد یک رابطه در محل کار است. پذیرش: پذیرش و درک یکدیگر و نقش شما در روابط محل کار یک عنصر مهم است. عضو تیم: افرادی که در یک محیط تیمی به خوبی کار می کنند و سهم خود را از کار انجام می دهند و در زمان مقرر اعتبار می دهند، تمایل دارند روابط قوی تری داشته باشند. ارتباطات باز: ارتباطات باز برای هر رابطه ای، از جمله در محل کار، بسیار مهم است. تشویق ارتباطات باز، پرسیدن سوال و آشنایی با همکاران خود یکی از اولین گام ها به سمت یک رابطه کاری است.

نحوه بهبود روابط در محل کار

بهبود روابط مثبت در محل کار ممکن است برای برخی به طور طبیعی اتفاق بیفتد. با این حال، حتی اگر مطمئن نیستید که چگونه روابط همکار را به روابط مثبت در محل کار تبدیل کنید، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید: نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید. زمانی را برای توسعه روابط برنامه ریزی کنید. سوال بپرسید و گوش کنید. پیشنهاد کمک. بدانید چه زمانی درخواست کمک کنید. از نقش هر کارمند قدردانی کنید. به تعهدات خود پایبند باشید. حضور داشته باشید.

۱. نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید

قبل از تمرکز بر توسعه روابط جدید در محل کار، درک نقاط قوت و ضعف خود می تواند مفید باشد. توسعه مهارت های رابطه مانند ارتباط، گوش دادن فعال و حل تعارض می تواند به شما در شروع روابط در محل کار کمک کند. چیزهای مثبتی را که در یک رابطه جدید در محل کار به ارمغان می آورید ارزیابی کنید و چیزهایی را که در یک رابطه نیاز دارید در نظر بگیرید. ارزیابی هوش هیجانی شما (EI) می تواند به این کار کمک کند. درک هوش هیجانی شامل تمرکز بر موارد زیر است: خودآگاهی: خودآگاهی توانایی آگاهی از نیازها و خواسته های خود در شغل و رابطه است. خودتنظیمی: خودتنظیمی توانایی تنظیم احساسات و افکار خود با در نظر داشتن اهداف بلند مدت خود است. همدلی: همدلی توانایی درک و همدلی با موقعیت دیگری است. مهارت‌های اجتماعی: توسعه مهارت‌های اجتماعی مهم مانند کار گروهی، حل تعارض، مهارت‌های ارتباطی و حل مسئله هنگام ایجاد روابط جدید بسیار مهم است.

۲. زمانی را برای توسعه روابط برنامه ریزی کنید

ایجاد روابط مثبت در محل کار زمان بر است. انتظارات و وظایف روزانه موقعیت شما می تواند پیدا کردن زمان برای تعامل با سایر اعضای تیم را دشوار کند. با برنامه ریزی زمانی برای توسعه روابط، تعامل و آشنایی با همکاران خود را آسان تر خواهید کرد. ممکن است در طول ناهار، در ۱۰ دقیقه اول روز کاری خود یا زمانی که در پایان روز دفتر را ترک می کنید، زمانی را برنامه ریزی کنید. حتی می‌توانید ۱۰ دقیقه اول یک جلسه را طوری برنامه‌ریزی کنید که همه با یکدیگر تماس بگیرند. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان پس از کار یا رویدادهای تیمی دارند که می تواند برای ایجاد روابط در محل کار عالی باشد.

۳. سوال بپرسید و گوش دهید

پرسیدن سوال و گوش دادن فعال نه تنها به شما امکان می دهد در مورد همکاران خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، بلکه بخش مهمی از روند ایجاد روابط است. وقتی درباره زندگی شخصی، اهداف حرفه ای یا نیازهای روزانه همکارتان سؤال می کنید، به آنها علاقه نشان می دهید. به آنها این فرصت را بدهید تا قبل از به اشتراک گذاشتن زندگی شما، جزئیاتی را در مورد زندگی خود به اشتراک بگذارند. همچنین، با پرسیدن سوالات و تشویق به برقراری ارتباط باز، همکارانتان شما را با داشتن یک ارتباط خوب همراهی می کنند. آنها به احتمال زیاد با نگرانی ها، جشن ها یا زمانی که فقط به کسی برای شنیدن نیاز دارند به سراغ شما می آیند.

۴. برداشتن باری از دوش یک همکار

وقتی که برای تکمیل یک پروژه مشکل دارد، راهی عالی برای ایجاد رابطه است. اگر متوجه شدید که یکی از همکاران احساس ناراحتی می کند و چند دقیقه اضافی دارید، به او کمک کنید. اعتماد بخش مهمی از ایجاد روابط است و با کمک به همکاران در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارند، این کیفیت را نشان می دهید.

۵. بدانید چه زمانی درخواست کمک کنید

درخواست کمک همچنین می تواند آغازگر یک رابطه در محل کار باشد. با درخواست از همکاران برای پیوستن به پروژه ها یا وظایف کاری، فرصت بیشتری برای آشنایی با آنها دارید. همچنین، به خاطر داشته باشید که زمانی که قبلاً همان کمک را به دیگران ارائه کرده باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید. روابط شامل دادن و گرفتن است و شما می توانید این را با درخواست و ارائه کمک نشان دهید.

۶. از نقش هر کارمند قدردانی کنید

قدردانی یک رابطه ساز قدرتمند است. گاهی اوقات، درک چالش های بخش دیگری ممکن است دشوار به نظر برسد و ناامیدی می تواند منجر به احساسات منفی شود. با در نظر گرفتن اینکه هر بخش دارای اهداف متفاوتی است، می توانید از نقش فردی هر کارمند در سازمان قدردانی کنید. به جای نتیجه گیری سریع یا سرزنش کردن، ارائه راه حل هایی برای یک مشکل می تواند مفید باشد. با کار کردن با یکدیگر به شیوه ای سازنده و حرفه ای، متوجه خواهید شد که حس قدردانی جدیدی نسبت به همکاران خود ایجاد می کنید، که به شما امکان می دهد شروع به ایجاد یک رابطه مثبت کنید.

۷. به تعهدات خود پایبند باشید

ایجاد بیشتر بر اعتماد، عمل به تعهدات شماست. زمانی که همکاران یا اعضای تیم شما بدانند که می دانند می توانند به شما تکیه کنند، به احتمال زیاد روابط قوی تری ایجاد خواهید کرد. اگر به دلیل مشغله کاری، انجام تعهدات برایتان دشوار است، به همکاران بگویید که وقتی درخواست حضور شما را می دهند، باید به آنها پاسخ دهید. هنگام موافقت با مسئولیت های کاری یا رویدادهای آینده، همیشه واقع بین باشید.

۸. در محل کار حضور داشته باشید

با توجه به مسئولیت‌ها و الزامات زیادی که با روز کاری همراه است، اغلب احساس می‌کنید که روز در حال گذر است. انجام چند کار در طول روز، پاسخ دادن به ایمیل ها در یک جلسه تیمی یا کار بر روی گزارش خود در طول ناهار ممکن است مفیدتر باشد. با این حال، این وظایف مانع از حضور شما می شود. با توجه به اطرافیانتان، شروع ارتباطات و آشنایی با همکارانتان، متوجه خواهید شد که با کمترین تلاش قادر به ایجاد روابط در محل کار هستید.

اینکه بتوانیم در محیط کار روابطمان با همکاران را بهبود ببخشیم میتواند فوق العاده باشد اما واقعا چطور می توان به این مهم دست یافت ؟ اگر میخواهید پاسخ این پرسش را برایتان تشریح کنیم تا انتهای این مقاله با مرجع دانلود سوالات استخدامی  ای سوال همراه باشید. روابط مثبت در محیط کار بخش جدایی ناپذیر موفقیت شغلی است. هنگام ایجاد ...
پیشنهاد مطالعه ای سوال به شما
نظرات کاربران ( ۰ عدد )