داستان ای سواال

چه شد که ای سوال شکل گرفت

من ” مهدی رمضان زاده “ هستم نویسنده و مدیر اصلی ای سوال دات آی آر

سال ها قبل وقتی در تبریز بودم به کار و حرفه تدریس زبان انگلیسی در دبیرستان ها و آموزشگاه های زبان انگلیسی مشغول بودم،حتی مجوز تاسیس آموزشگاه زبان های خارجی را هم داشتم میگرفتم.

وبلاگی داشتم که هنوز هم هست به ادرس engli30.blogfa ، هدف از ایجاد این وبلاگ این بود که مخاطبانی که به دنبال کلیدواژه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تبریز بودند را جذب کرده تا به عنوان مشتری و زبان آموز تدریس مکالمه را به آنها تدریس کنم.یک روز جرقه ای به ذهنم زده شد که خوب من که این وبلاگ را دارم و مخاطبان زیادی هم با من بوسیله آن در تماس هستند چرا همین کار را با رنگ و لعابی بهتر و امکاناتی حرفه ای تر در قالب یک سایت برای سراسر کشور نداشته باشم تا جستجو کنندگان برای تدریس خصوصی اساتید مورد نظرشان را بتوانند انجا پیدا کنند. با پرس و جو بالاخره شرکتی را در همان شهر تبریز پیدا کردیم و صحبت شد و توافقات نهایی شد.پس از یکی دو ماه سایت استادیاب دات کام بالا آمد.

شروع به کار کردیم.لازم به ذکر است آن زمان با دوستی از همدان که مدت ها قبل از قضیه استادیاب آشنا شده بودیم استادیاب را مدیریت می کردیم.

همه چیز داشت خوب پیش می رفت که ناگهان …

همه چیز داشت خوب پیش می رفت.۱۲۰۰ استاد از ما سرویس می گرفتند.مخاطبان زیادی استادیاب را شناخته بودند که یک روز صبح متوجه شدیم هیچ نام و نشانی از این سایت در هیچ کجای گوگل وجود ندارد.

فلاش بک به ۱ ماه قبل از حذف

۱ ماه قبل از حذف از نتایج گوگل وقتی بانک ملت آزمون استخدامی خود را آگهی کرده بود تصمیم گرفتیم بخش ارائه سوالات استخدامی خود را نیز در استادیاب راه اندازی کنیم.با همان بانک ملت شروع کردیم.چون استادیاب در نتایج گوگل فوق العاده بود هر چه می نوشتیم به صدر نتایج می آمد.در کمال شگفتی دیدیم بله این مطلب سوالات استخدامی بانک ملت نیز به ۵ رتبه اول گوگل رسید.البته آن زمان این محصول را بیشتر برای تست ارائه نموده بودیم و با اساتیدی که در استادیاب بودند بسته ای را جهت ارائه رایگان برای مخاطبان خود تهیه و منتشر نمودیم اما استقبال خیلی خوب بود تا اینکه روزی رسید که همه چیز فرو ریخت.

صبحی دلسرد کننده فرا رسید

یک روز صبح دیدیم که هیچ اثری از استادیاب نیست و در هیچ عبارتی و با هیچ سرچی این سایت وجود ندارد.گویی هیچ وقت این سایت اصلا وجود خارجی نداشته.به خاطر داریم ۱ سال تلاش کردیم تا این مشکل حل شود اما نشد که نشد.پس از ناامیدی از بازگشت استادیاب با توجه به تجربه ای که در همان مقیاس کوچک از بخش استخدام داشتیم تصمیم گرفتیم که به حوزه استخدام و ارائه نمونه سوالات استخدام شیفت کنیم،این شد که امروز پس از گذشت حدود ۸ سال یکی از قدیمی ترین ها و البته قابل اعتماد ترین وبسایت های استخدامی کشور هستیم.

احترام به مخاطب رمز موفقیت هر کسب و کاری است

بدون تردید هیچ فعالیتی نمی تواند بدون جلب رضایت مخاطبان خود سر پا بماند و به فعالیت خود ادامه دهد،چه در استادیاب چه ای سوال و چه سایت های دیگر شرکت همواره تلاش نموده ایم تا با لحاظ کردن این اصل مخاطبان خود را به دوستانی بدل کنیم که همواره ما را نه به عنوان یک فروشنده یا فروشگاه یا سایت بلکه به عنوان یک دوست و همراه بشناسند.چند هزار تومان اینور و آنور برایمان مهم نبوده و نخواهد بود.

  • ارائه مشاوره به تماس گیرندگان
  • حل تعداد بسیار بالایی تیکت پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات
  • ارسال پستی محصولات با کمترین هزینه های ممکن
  • ارائه تعداد بسیار بالای نمونه سوالات برای هر بسته برای اولین بار در کشور
  • ارائه جزوات آموزشی در کنار نمونه سوالات برای اولین بار در کشور
  • ارائه بخش پیگیری خرید برای دانلود اسان محصولات

موارد فوق تنها گوشه ای از فعالیت های ای سوال به عنوان مرجع دانلود نمونه سوالات استخدامی در کشور است.امیدواریم با همراهی شما از روز آگهی تا روز آزمون بتوانیم کمک کنیم تا به بهترین شکل ممکن در شغلی که دلخواه است استخدام شوید.

نمایی از سایت استادیاب دات کام را می توانید از اینجا مشاهده نمائید