clear
notifications_none

چرایی بالا رفتن حجم استخدام آموزش و پرورش در سال های اخیر

ای سوال

چرا حجم استخدام آموزش و پرورش در سال های اخیر بالا رفته است ؟

چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش برای جذب نیروی انسانی خود آزمون های متعددی برگزار می نماید که همچنان در آزمون های استخدامی خود داوطلبان بسیار زیادی شرکت می نمایند . اما باید خدمت شما عرض کنیم که در دو سه سال گذشته این سازمان آزمون های متعددی برگزار نموده است چرا که هر ساله نیرو های بسیار زیادی در این سازمان بازشنسته می شوند و مسلما در قبال بازنشسته شدن یک شخص باید شخص دیگری جاگیزین آن شود. اما مطمئنا با توجه بر پیشرفت علم در هر لحظه سازمان آموزش و پرورش هم با برگزاری آزمون های استخدامی خود افراد مجرب و ذبحه را به استخدام خود در می آورد که این باعث شده تا رقبابت بین داوطلبان سخت و سخت تر شود.در ادامه به بررسی علل بالا رفتن حجم استخدام آموزش و پرورش در سال های اخیر خواهیم پرداخت.

حجم استخدام آموزش و پرورش

چرا آموزش و پرورش هر سال استخدام می کند ؟

  • ۱- بازنشسته شدن تعداد بالای افراد
  • ۲-مرخصی های زایمان
  • ۳-دانش آموزان جدید
  • ۴-نیاز به کلاس های کم دانش آموز

مرخصی های زایمان آموزش و پرورش

همانطور که می دانید آموزش و پرورش تنها سازمانی است که افراد بسیار زیادی را به جذب خود در آورده است . با آخرین استعلامات روز بدین نتیجه رسیده ایم که حدود یک میلیون نفر استخدام این اسزمان می باشند که حدودا نصفی از آن زنان هستند. حال بارداری زنان معلم کار را برای این سازمان سخت و سخت تر می کند که مطمئنا با توجه بر این اصل مهم باید نیروی جایگزین خود را رائه دهند . اما باید خدمت شما عرض کنیم که مرخصی های زایمان هم طولانی مدت می باشد که در سال های گذشته ۶ ماه بوده اما در سال جاری با توجه بر استخدام های متعدد به ۹ ماه رسیده است. افراد باردار و تازه مادر شده های آموزش و پرورش تا بحال عاقبت بخیر شده اند اما نباید خوشحال باشند چرا که تمامی تلاش ها برای بازگرداندن مرخصی به شش ماه بکار گرفته شده است،

نیاز به کلاس های کم دانش آموز

قبل ترها عادت داشته ایم که کلاس هایی پرجمعیت و شلوغ را شاهد باشیم اما امروزه دیگر این مسئله پذیرفته نیست چرا که راندمان تدریس و انتقال مفاهیم بسیار پایین خواهد آمد.قطعا وقتی تعداد دانش آموزان یک کلاس پایین می آید باید تعداد کلاس ها و یقیناً تعداد معلمان بالا خواهد رفت و این زیاد شدن تعداد معلم استخدام معلمان جدید را در پی خواهد داشت.

دانش آموزان جدید و نیاز به معلمان بیشتر

اگرچه مسئله فرزندآوری امروزه به معضلی مهم و مشکلی بقرنج در کشور ما بدل شده است اما به هر حال با بازنشسته شدن معلمان کهنه کار و ورود دانش آموزان جدید به حوزه تعلیم و تربیت می بایست شاهد استخدام معلمان جدید باشیم و همین نیاز به نیروی کار جدید نیاز به استخدام را در پی خواهد داشت.

ای سوال و استخدام های آموزش و پرورش

ای سوال اما به عنوان یکی از بزرگترین مراجع ارائه دهنده نمونه سوالات استخدامی در کشور رسالتی را در پیش گرفته است تا با انتشار کامل ترین نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش راه را برای موفقیت شما هموار سازد.ارائه کامل ترین و مناسب ترین مجموعه های ممکن برای تمامی رشته های آزمون اعم از هنرآموزها و رشته های دبیری در کنار مجموعه اصلی این آزمون توانسته در سال های گذشته مخابطان بسیاری را از اطلاف وقت نجات دهد و این سردرگمی را تا حد بسیاری کاهش دهد.در آخر امیدواریم عزیزانی که سال ها زمان را صرف تحصیل دانش و کسب علم گذرانده اند بتوانند در حوزه های خود استخدام شده و این علم و تجربه را به نسل بعدی با کیفیتی بالا و تعهدی در خور جامعه ایرانی انتقال دهند.

چرا حجم استخدام آموزش و پرورش در سال های اخیر بالا رفته است ؟ چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش برای جذب نیروی انسانی خود آزمون های متعددی برگزار می نماید که همچنان در آزمون های استخدامی خود داوطلبان بسیار زیادی شرکت می نمایند . اما باید خدمت شما عرض کنیم که در دو سه سال گذشته این سازمان ...